Yangın Sonrası Temizlik Hizmetleri

Yangın Sonrası Temizlik Hizmetleri

Yangın Sonrası Temizlik yangın çıkan alanın tekrardan bir yaşam alanına dönüştürülebilmesi açısından önem taşımaktadır. Kullanılacak kimyasal malzemeden, bu kimyasal malzemeleri kullanacak cihazlara ve bu cihazları kullanacak olan yetkin personele kadar tamamen tecrübeli bir ekip tarafından yangın sonrası temizliği yapılmalıdır. Firmamız bu konuda deneyimli ekibi, üstün teknolojik cihazları ve etkili kimyasal malzemeleri ile yangın yaşanan alanı kısa sürede tekrar yaşanabilir duruma getirmektedir. Yangın ardından yapılacak temizliğin ilk aşaması alandan is ve buna bağlı olan kokunun uzaklaştırılmasıdır. Daha sonra tavan ve duvarlarda bulunan yanık ve is lekeleri kazınır. Kazınan yerler badana ve boya yapıldıktan sonra tüm ortamın genel bir temizliği yapılır.Kullanılan kimyasalın etkisinin geçmesinin ardından ortaya çıkan sonuca bakılarak gereken yerler bir daha temizlenir. Ortamdan is kokusunu uzaklaştırmak için ise özel buhar püskürtücü cihazlar kullanılarak ortamda bulunan havanın değişmesi sağlanır. Bu buhar püskürtücü cihaza konulan kokulu kimyasallar sayesinde ortam içerisinde oluşan is kokusu uzaklaştırılmaya çalışılır.Yangın söndürme esnasında kullanılan soğuk su ve köpükte ortamda bulunan eşyaların yıpranmasına sebep olacağından bu eşyalar içinde ayrı bir kimyasal kullanılması gerekmektedir. Tüm bu işlemler sonrasında yangın temizliği tamamlanmış olur. Ancak önemli bir husus vardır. Yapılan tüm bu işlemler sadece deneyimli ekiplerce yapılmalıdır. Çünkü işlem sırasında hatalı kullanılacak bir kimyasal kullanılabilecek durumda olan bir eşyanın tamamen kullanılamayacak duruma gelmesine sebep olabilmektedir.

Yangın sonrasında alanında tecrübeli ekip liderlerimiz ve ekip elemanlarımızla yangının son izlerini evinizin en ücra noktalarına kadar yok ediyoruz. Yangın sonrası tadilat, restorasyon, ve temizlik çalışmaları her mekana göre değişir. Yani her mekan kendisine özel bir onarım ve temizlik sürecine ihtiyaç duyar. Bu yönüyle yangın sonrası temizlik profesyonel bir müdahale gerektirdiği gibi özellikle yangın sonrasında kullanılmak üzere geliştirilmiş teknolojik ekipmanların kullanımını da zorunlu kılar.

Profesyonel Temizlik Firmalarının Nitelikleri

Yangın temizliği alanında uzman firma, tüm program ve uygulamalarını mağduriyetinizi hızla giderip tertemiz evinize en kısa zamanda dönmenizi sağlamaya yönelik hazırlamalıdır. Yangının sizde meydana getirdiği duygusal yıkımın bilincinde olarak konut, ev veya iş yerinizi üstün bir çabayla yangının koku ve is izlerinden tamamen arındırmalı o duyguyu size hatırlatacak hiç bir şey bırakmamalıdır. Konut veya iş yeriniz değerlidir onları deneyimsiz ellere emanet etmeyiniz! Yangın temizliği standart temizlik değildir; profesyonel müdahale gerektirir. Birçok yangın mağduru, yeterince araştırmadan deneyimsiz firmalardan yangın temizliği hizmeti alarak ikinci bir felakete davetiye çıkarırlar. Nitelikli hizmet alamadığı için ikinci bir felaketle karşı karşıya kalan yangın mağduru  bu alanda uzman bir firma arayışına girmek zorunda kalır. Şunun altını özellikle vurgulamak istiyoruz ki deneyimsiz kişilerce yapılacak bir temizlik, is lekeleri ve kokunun kalıcı olmasınabile yol açabilir.

Tüm bu sebeplerden dolayı lütfen temizlik şirketi seçimlerinizde çok dikkatli olup firmalardan bu alandaki referanslarını isteyiniz. Hatta referanslarına ulaşıp bu hizmetten memnun kalıp kalmadıklarını da sormanızda fayda vardır. Yangın temizliğini standart temizlik gibi algılayıp bu işi en ucuza yapacak olan kişi veya firmalarla çalışmayı kriter edinmeyiniz. Zira ucuz olduğundan aldığınız bir hizmet verdiği zararlarla temizliğin tekrarlanmasını ve maliyetlerin 2/3 kat artmasına neden olabilir, temizliğin uzmanlarca yapılmaması ve temizlik sonrasında bakterilerin yok edilmemesi ciddi sağlık sorunlarına neden olabilir. Bunun yanında deneyimsiz kişilerce yapılan temizlik işlemlerinde sürekli eksik ve aksaklıklar, işlem tekrarları olacağından süreç umduğundan çok daha uzun bir hal alabilir, sizi maddi manevi sıkıntıya sokabilir.

Firmanızdan Hizmet Almak için Ne Yapmalıyım ?

Firmamızdan hizmet almanız için tek yapmanız gereken iletişim bölümündeki telefon numaralarımızdan bize ulaşmanızdır. Telefonda sizi karşılayacak olan kibar personellerimiz sizi dinleyecek ve sizinle iş birliği içinde onaylamanız durumunda yangın geçirmiş yere mobil ekiplerimizi keşif için göndereceklerdir. Yapılan keşiften sonra şirketimize ve size sunulan rapora göre maliyetler hesaplanacak ve sizin onayınıza sunulacaktır. Yangının tüm eserlerinden kurtulmak için tek yapmanız gereken bizi aramak... Hiç bir felaket yaşamamanız temennisiyle...